İpek Kaynak Kirpik

IMG_0039İpek kirpik sadece kirpikleri az ,seyrek ,kuvvetsiz kişilere yapılmaz sürekli bakımlı gözükmek isteyen , Sürekli rimelle makyajla uğraşmak istemeyen ve etkili bakışlar ve gözlere sahip olmak isteyen herkes ipek kirpik kullanabilir. İPEK KİRPİĞİN ÖMRÜ 3 hafta-4 hafta arasıdır bu süre dolduğunda bakıma ihiyaç vardır bakımlarını yaptırıp kullanıma 3 ay boyunca devam edebilirsiniz.

İpek kirpiği daha önce kötü tecrübe etmiş kişilerden aldığımız geri dönüşler ne yazıkki çok kötü.
Öncelikle ipek kirpik uygulamsı basit gibi görünse de ileri derece uzmanlık isteyen bir uygulamadır.kısa süreli eğitim görmüş herkes ipek kirpik uygulaması yapamaz ve yapmamalıdr. İpek kirpik uygulaması yaptıran kişinin bakımına ve kullanımna da özen göstermesi gerekmektedir. Uygulama esnasında dikkat etmeniz gerekenler, Öncelikle malzeme kullanılan malzemenin sentetik olmadığından ve yapıştırıcısının kalitesinden emin olmanız gerekir.

Ne yazıkki ipek kirpik uygulması adı altında kozmetikçilerde satılan 3 lü kirpiklerin Japon yapıştırıcılarıyla yapıştırılmış bir çok madur müşteri gördükten sonra ne kadar hassas bir işlem yaptırdığınızı ve gözünüze yapılan bir uygulama olduğu için riskini tekrar düşünmenizi rica ediyoruz.

İpek kirpik her kirpiğe bir tane yapıştırılır ve ipek kirpik yada yapıştırıcı deriye değil kirpiğe yapıştırılmalıdır, Eğer çok fazla dipten yapıştırıldıysa batma yapar ve gözünüzü rahatsız etmekle
beraber enfeksion kapmanıza sebep olup bir çok kötü sonuçlar ortaya çıkarabilir. Dolayısıyla uygulama yapan kişinin KESİNLİKLE PROFESYONEL olması gerekmektedir.

Bir kirpiğinize birden fazla yapıştırılmış yada birkaç kirpiğiniz birletirilmiş ve üzerine yapıştırılmış kirpikler ileri ki günlerde kirpiklerinizin karışmasına beraberinde gözünüze kaşıntı yapmaya ve kirpiğinize sürekli dokunma ihtiyacıyla kendi kirpiklerinizi dökmeye sebebiyet verir. Uygulama kesinlikle tel tel yapılmalıdır,bazı durumlarda müşteri isteğine göre çiftli takım vb farklı uygulama çeşidi de yapılabilir. Yapıştırıcının çok sürülmesi berberindeki kirpikleride birbine yapıltırması topak topak yapıştırıcının görüldüğü uygulamalar yanlış uygulamadır. İpek kirpik uygulması hakkında daha detaylı birçok bilgi için bizimle iletişim kurabilirsiniz. İpek kirpiğin çeşitleri vardır, Müşterinin kirpik yapısı öncelikte tutularak istediği şekil boy ve kalınlık alternatifleriyle takılabilir fakat her kirpiğimizin taşıyabileceği yük eşit değildir dolayısıyla bebe kirpikler gibi güçsüz kirpiklere uzun-kalın kirpik takılmamalıdır.

İPEK KİRPİK KULLANIMINDA DİKKAT ETMENİZ GEREKENLER

-İpek kirpikleri kesinlikle kendi yönteminizle çıkarmamanız gerekmektedir.kendiniz tutup çektiğinizde kendi kirpiklerinizi de kesinlikle koparırsınız!İpek kirpikleri çıkarmak için özel bir solusyon vardır ve bu işlem sadece 10 dk nızı alır.

-İpek kirpik kullanırken yağ bazlı çıkarıcılardan uzak durmanız gerekir.

-Gözünüze yada kirpinize değen bazı kremler yapışkanın çözülmesine sebep olur ve kirpikler dökülür.

-Makyajınızı ve yüzünüzü temizlerken sert darbelerden uzak durmaya özen gösterin mümkün olduğunca alttan değil üst kısımdan temizleme işlemini yapın

-Rimel ipek kirpiğin ömrünü kısaltır,normal kirpiklerinize sürdüğünüzde de zaten rimel kirpiğinizden
kolay arındırılabilen bir şey değildir kaldı ki ipek kirpik kullananların rimele ihtiyacı kalmaz..

-İpek kirpik uygulamasının yapıldığı gün sıcak suya girilmemelidir,o gün mümkünse su değdirilmemesi tavsiye edilir.

-İpek kirpik uygulması yaptıranların kirpiklerini taraması daha uzun süreli ve sağlıklı kullanıma destek
olur.