Protez Tırnak

IMG_1541Protez Tırnak hakkında merak ettikleriniz,

Protez tırnak nedir?

Öncelikle protez tırnak kozmetikçilerde satın aldığınız sıradan bir takma tırnak kesinlikle değildir.

Diş dolgusunda da kullanılan akrilik yada özel üretim jel ürünleriyle tırnaklarında,sağlıklı uzamama, çabuk kırılma sorunları yaşayan,estetik görüntü açısında da süreklilik sağlamak isteyen bayanların ve bunun yanı sıra da tırnak yeme sorunu yaşayan bay –bayan olmak üzere tüm insanların yaptırabildiği bir tırnak bakım uygulamasıdır,kesinlikle uzmanlar tarafından yapılması gereken bir uygulama olup çeşitli uygulama türleri vardır.

Protez Tırnak Uygulamalarının Çeşitleri,

– Akrilik sistem
– Jel sistemi
– Dipping sistem

Protez Tırnak bakımları;bir kere yapılan bir uygulama değildir,protez tırnak tırnağınızla beraber uzar dolayısıyla yaklaşık 3 haftada bir uzayan tırnaklarınızla beraber bakım yapılması gerekmektedir. Protez Tırnağın kullanım süresi ,bakımlarını yaptırdığınız sürece ortalama 6 aydır.

Protez Tırnak Tırnağa zarar verirmi?

Protez tırnak doğru uygulama ve çıkarma yapıldığında tırnağa zarar vermez. Protez trınakta doğal tırnağınız gibi sert darbelerde kırılabilir,bir tane tırnağınız kırıldığında hepsini kendinizin koparması yanlıştır.onun yerine kırık tırnağı onarma yada komple çıkarmak istemeniz durumunda bunu yine uzmanların yapması gerekmektedir. Ortalama 1 -1.5 saatte yapılan bir uygulamayı 10 dakikada çıkarmaya çalışmanız zaten yanlıştır.protez tırnağı kopardığınızda kendi tırnağınızın üst katmanınıda koparırsınız,özel solüsyonlarla çıkarılması gereken bir uygulamadır.

Protez tırnak yaparken ve çıkarılırken tırnağın canlı bölgelerine sert ve aşırı törpü yapılmamalıdır bu tırnağınızın incelmesine sebep olur. Uygulama yaptıranların çoğunun tırnaklarım zarar gördü diye yorumlaması tamamen yanlış uygulama yada çıkarma yöntemleri yüzündendir. Protez tırnak hava ve su geçirmesi, Tırnaklar keratin adı verilen sertleşmiş proteinden oluşur. Tırnağın başlangıç kısmında deri ile birleştiği alanda bulunan yarımay şeklindeki beyaz şekil tırnağın canlı bölgesidir.